Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur

XXXVII Spotkania z Poezją

21 maja 2019 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyły się kolejne Spotkania z Poezją. Jest to forma konkursu recytatorskiego skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Podczas etapu wojewódzkiego uczestnikom przysłuchiwało się jury w składzie: Andrzej Fabisiak – prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur, Urszula Kosińska, Jolanta Pastuszenko. Całość prowadziła Jadwiga Orzołek w asyście uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie przygotowanych przez Krzysztofa Legowicza, który ze wszystkimi uczestnikami również poprowadził warsztaty.

W kategorii klas I-III wystąpiło 13 uczestników. Po ich wysłuchaniu jury przyznało I miejsce Marcie Włodarskiej z Susza za interesującą interpretację wiersza „Wędrówka” Danuty Wawiłow”, II miejsce otrzymał Jan Kwiatkowski z Działdowa za wiersz „Wzdycha komar zasmucony” Elizy Razdoba, III miejsce zajął Aleksander Zdancewicz z Płoz k/ Szczytna z wierszem „Gwałtu rety co się dzieje” Małgorzaty Strzałkowskiej.

W kategorii klas IV-VI jury wysłuchało 16 uczestników. I miejsce zajęła Amelia Szyszkowska z Pisza, która powiedziała wiersz „Urszula Kochanowska” Bolesława Leśmiana, II miejsce zajął Wiktor Smosarski z Kętrzyna wierszem „Dyrektor i pomnik” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, III miejsce zajęła Alicja Gładysz z Działdowa wierszem ” Obietnice taty” Małgorzaty Nawrockiej.

W kategorii klas VII-VIII i gimnazjum wystąpiło 13 uczestników. I miejsce zajęła Kamila Tytło z Bartoszyc, która powiedziała wiersz „Rozmowa w Wiśle” Ludwika Jerzego Kerna oraz prozę „Muchy” Jean Paul Sartre, II miejsce zajął Szymon Makowski z Mrągowa z wierszem „Głos wewnętrzny” Zbigniewa Herberta i prozą „Buszujący w zbożu” Jerome David Salinger, III miejsce zajęła Zuzanna Majchrzak ze Szczytna z wierszem „Terrorysta, on patrzy” Wisławy Szymborskiej i prozą „Bies głodu” Tani Mularczuk.

Spotkania z Poezją realizowane są w ramach projektu „Olsztyn miastem sztuki słowa” we współpracy z Samorządem Miasta Olsztyn oraz z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

opr. Jolanta Pastuszenko

Facebook Messenger
Loading...